Whatsapp
Whatsapp

Halı Saha Projesi

1) Halı Saha Projesini hazırlanması:
Yapılacak olan açık halı sahanın 3D görsellerinin çizilmesi ve AutoCAD yerleşim planı çizilmesi

2) Beton Bordür ve Alt Yapı Uygulaması
Halı saha yapılacak alanda mevcut arazi hafriyatı yapılıp, belirlenen saha ölçüsü köşeleri 90° olacak şekilde gönyeye alınıp arazi sıfır koduna getirilmelidir. Drenaj yapılması ve PVC drenaj borusu montajıÇelik Konstrüksiyon Uygulaması Açık halı saha çevre hatıl kalıbına, beton dökülmeden önce 3 metre aralıklarla kılavuz olarak konulmuş, 3 inçlik (89 X 3 mm) ankraj borularına altı metre ara ile biri uzun biri kısa olmak üzere ( 8 metre – 3 metre ) 2,5 inçlik (76 X 3 mm) borular kaynakla dikey olarak monte edilmelidir.

3) Kafes Tel ve File Uygulaması
Konstrüksiyonu tamamlanmış halı sahanın etrafı alt bağlantı kayıtlarından sonra 3 metre yüksekliğindeki tel bağlantı borularına kadar 50 X 50 mm göz aralığında 3,5 mm et kalınlığında daldırma galvanizli (P.V.C. kapsız) helezon kafes tel ile yeterli miktarda gerdirilerek kaplanacaktır. Yapılan halı sahanın tavan ve yan ağları 15 X 15 göz aralığında yüksek mukavemetli 72 numaralı % 100 naylon paraşüt ipi (file) ile bağlanarak kapatılacaktır.

4) Aydınlatma  Uygulaması
Saha ölçüsüne göre destek ve merdivenli şekilde imal edilmiş olan projektör direklerine ; TSE standartlarına uygun ateşleyicili ve balastı olan, 16 - 20 adet arası 400 W metal Halide ampullü projektörlerin ( en az iki yıl garantili ) montajı yapılacaktır.

5) Skorbord Uygulaması
Yapılan açık halı sahada tüm seyircilerin görebileceği ve orta sahanın merkezine , dış etkenlere ve darbelere dayanıklı kasası bulunan , pleksiglas ön ve arka yüzlü 14 x 21 display yüksekliği olan , 0 - 99 arası skor sayma A – B takımı için , ayrı ayrı saat ve hava sıcaklığı göstergesi olan , her yarım saat’te bir devre ve maç sonu için uyarıda bulunan , elektrik kesintilerinde hafızayı tutabilen , kolay kontrol panelli , 80 x 155 cm ölçülerinde ve 2 yıl garantili elektronik ledli skorbord monte edilecektir.

6) Suni Çim Halı Serilmesi
Düzeltilmiş bu zemin üzerine; ilk olarak alt kısımda kalan mıcırın hareket riskini ve kabiliyetini en aza indiren , şok emici aynı zamanda koruyucu , darbe dağıtıcı mahiyetinde , suni çim halı ile zemini birbirinden ayıran 350 gr/m2 ağırlığında geo tekstil kolbont keçe yeterli miktarda ıslatılarak serilecektir. Serilen bu keçelerin üzerine; isteğe göre taç ve aut çizgileri üzerinde dokunmuş , projeye uygun üretilmiş özel kum ve sbr granül dolgulu 55mm suni çim halılar serilecektir.