Whatsapp
Whatsapp

Halı Saha Ölçüleri

Halı saha için belirlenmiş bazı sabit ölçüler bulunsa da genelde standart ölçüler pek kullanılmaz. Açık halı saha yaptıracak firmanın bu konuda istekleri dikkate alınır.  Ancak ticari  halı saha yapımı için en ideal ölçüler 30m x 50m ölçüleridir. 7×7 kişilik maçlar rahatça oynanabilmektedir. En küçük halı saha ölçüleri ise 20m x 40’dir. 20mx40m den daha küçük  halı sahalar ancak ticari amaçlı olmayan site içi, kurumlar vb. yerlerde  yapılabilmektedir.

Açık Halı Saha Ölçüleri

Ticari yapılacak kapalı halı sahalar 20m x 40m ‘den başlayarak 30m x 50m ‘ye kadar yapılabilmektedir. En çok tercih edilen kapalı halı saha ebatları 7×7 kişinin rahatça top oynamasına imkan sağlayan halı saha ölçüleri ise 30m x 50m’dir. Ticari olarak yapılacak kapalı halı sahalarda 20m x 40m genellikle küçük olmakla birlikte fiyat performans olarak 25m x 45m kapalı halı saha yapımı tercih edilebilir.

Kapalı Halı Saha Ölçüleri

Kapalı halı saha için belirlenmiş bazı sabit ölçüler bulunsa da genelde standart ölçüler pek kullanılmaz. Kapalı halı saha yaptıracak firmanın bu konuda istekleri dikkate alınır.  Ancak ticari  kapalı halı saha yapımı için en ideal ölçüler 30m x 50m ölçüleridir. 7×7 kişilik maçlar rahatça oynanabilmektedir. En küçük halı saha ölçüleri ise 20m x 40’dir. 20mx40m den daha küçük halı sahalar ancak ticari amaçlı olmayan site içi, kurumlar vb. yerlerde yapılabilmektedir.