Whatsapp
Whatsapp

Halı Saha Aydınlatma

Spor tesislerinde aydınlatma en önemli unsurlardan biridir. Aydınlatmanın, halı saha, futbol, mini futbol, tenis, basketbol ve voleybol sahalarının proje ve standartlarına uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Spor tesislerinde doğru uygulanan aydınlatma sporcunun sahadaki tüm noktaları görerek rahat hareket edebilmesi ve seyircinin saha içindeki tüm alanı ve sporcuların tüm hareketleri görebilmesi acısından iyi bir aydınlatma büyük önem taşır.

Buna karşılık Green Grass tarafından yapılan tesislerde üstün kalitedeki yerli ve yabancı üretimli 400 Watt Metal Halide Grow Bulbs halı saha projektörleri kullanılarak en ideal aydınlatma ortamı sağlanmaktadır.

Açık Halı Saha Aydınlatma

Açık Halı sahanın uzun kenarındaki mevcut çevre demirlerine paralel 3 yada 4 adet destek direkleri dikilerek en yüksek noktasına eşit miktardaki projektörlerin montajı yapılır.

Aralarındaki mesafe orantılı olacak şekilde, eşit aralıklarla destek ve projektörler için yapılmış, dikme demirlerinin en yüksek noktasına tek tek montajı yapılır.
Böylece; yeterli dağılım ve ideal aydınlatma sağlanmış olur.

Açık halı sahalarda projektörlerin montajının yapıldığı bu en yüksek noktanın azami 7m en fazla 8m olması gerekmektedir.

Kapalı Halı Saha Aydınlatma

En yüksek nokta olan orta merkezdeki aydınlatma ve havalandırma koridoru için yapılmış alana sağa, sola eşit olarak bakacak şekilde yeterli miktardaki projektörler monte edilerek ideal aydınlatma sağlanmış olur.

400 Watt Metal Halide Halı Saha Projektörleri

Halı Saha Aydınlatma Uygulamaları
Halı Saha Aydınlatma

Halı Saha Aydınlatma

Halı Saha Aydınlatma Projektörleri

Halı Saha Aydınlatma Projektörleri

Kapalı Halı Saha Aydınlatma

Kapalı Halı Saha Aydınlatma